Žurnalistika alebo bulvár

Tak a máme tu novú kauzu a to rovno prezidentskú. Mladá slečna a to rovno dcéra prezidentky Zuzany Čaputovej sa nám vybrala na móla, ktoré znamenajú pre niektoré jej vrstovníčky celý svet. Tento svet modelingu je tak trochu extravegantný. Ani táto slečna v ňom nemusí stratiť a verím, že pre niektoré agentúry môže byť zaujímavým objektom na propagáciu ich produktov.

Táto slečna má však ešte jednu a to neodškriepiteľnú výhodu a to tú, že je dcéra prezidentky a teda aj dobrý markatingový produkt nielen na sebaprezenáciu ale aj na prezentáciu jej mamičky. Oj, ale aká to mediálna vojna sa v našom prostredí rozpútala, keď sa poslanec Taraba rozhodol okomentovať túto modelečku. Podľa mňa do modelky a tobôž supermodelky má tak ďaleko, ako je Bratislava vzdialená od Vladivostoku. Dovolil si normálne, bez úrážok, možno s torchou sarkazmu uviesť, že sa nám na Slovensku zrodila nová supermodelka. Možno to mal okomentovať tým, že superprezidentka má súpermodelku a tak by neklesol až na dno ako to okomentovala pani prezidentka.

Myslím, že tak ako každý rodič aj pani prezidentka je citlivá na svoje deti, keď sa im deje neprávosť, no čo bude pani prezidentka robiť . Ak si s jej dcéry bude robiť posmech web zomri, kadejakí standup komici, glosátori v médiach? To im čo pani prezidentka odkáže? Ak by šlo len o mediálne prestrelky na FB tak to čert vezmi, no do tohto sa obuli aj printové ale aj vizuálne média. Printy začali chrliť články na podporu mladej Čaputovej a dehonestáciu Tarabu. V Markíze už v teleráne neustále na bežiacej lište s aktuálnymi správymi bežala správa o útoku Tarabu a prerazení dna. Ak je toto seriózna žurnalistika, tak zbohom zdravý rozum. Mám taký dojem, že novinári sa venujú len tomu, čo vláda potrebuje aby prekryli.

Dva týždne nás tu kŕmili Plačkovou a jej príbehom, potom si na pobavenie vytiahli Sulíka s jeho žiarovkami, včera perlil poslanec Šudík, ktorý ako sa zdá objavil skryté rezervy v naplnení štátneho rozpočtu a to zdanením prostitúcie prosím. Neviem, kde to všetko zájde, ale dávať v mediálnom priestore neustále pseudokauzy namiesto vážnych celospoločenských udalostí je choré a zvrátené.

Na záver len jedno pani prezidentka, ak by ste sa horkokrvne nesnažili brániť vašu dcéru, ale to štátnicky prehliadli tak sa nič nedeje tak ako sa nič nedeje keď v Pekingu mávne motýľ krídlami.

Pridaj komentár