Máme ešte premiera ?

V posledných týždňoch sa mám z obrazu vytratil premiér Heger. Sporadicky ho vídavať na akciách a to od fiaska v Poltári, kde ho miestni občania vypískali. Ani sa nečudujem, keď im začal maľovať svetlú budúcnosť pod kuratelou EU a hlavne spojenú s čerpaním eur z Plánu obnovy. V tom pískote sa aj stratilo povestné oľanovské Dobre bude. Nechodí ani do politických diskusii aj keď má prvú sobotu v mesiaci vyhradenú v Sobotných dialógoch sám pre seba. V októbri to nevyužil, no výdatne ho začal nahrádzať Igor, ktorí pravdepodobne v lete absolvoval preliečenie a aj nové lieky pravdepodobne zaberajú rýchlejšie ako sa čakalo. Jeho ego s blížiacim sa termínom predloženia zákona roku rozpočtu na rok 2022 enormne zvýšilo. Zistil, že je pánom situácie a Hegera vlastne potrebuje len ako stafáž a na iné špinavosti si vystačí s Gyimesim, ktorí poslušne plní, čo sa mu povie.

Pri pravidelnom sedení u mediálneho trenéra zistil, že už nestačí iba používanie floskúl ako mafia, lebo Fico, lebo 12 rokov Smeru a prázdna špajza, ale trocha to posunie o level vyššie a tak vyhlasuje dajte mi Fica, roztrhám ho na kusy. Myslím, že pánko má po novej liečbe má sebavedomia na rozdávanie, no ako obvykle hlava prázdna. S pribúdajúcim koncom roka a zvyšujúcim sa tlakom na schválenie rozpočtu budú koaličné rady čoraz zaujímavejšie, FB sa zaplní statusmi a Heger bude znova na vedľajšej koľaji a naďalej bude plniť úlohu hovorcu, mierotvorcu a rozhodcu v aréne zvanej vláda SR.

Takže máme ešte premiéra s vlastným názorom, alebo len ukladača vencov a marketingovú figúrku na šnúrkach od gatí Igora Matoviča? To je len rečnícka otázka, nakoľko 85% občanov odpoveď pozná.

Pridaj komentár