Farebná revolúcia je pomaly minulosťou

Text kanadského politického analytika o tom, ako sa dá poraziť zvonku riadená a cez mimovládne organizácie režírovaná „farebná revolúcia“. Text, ktorý by počas „kuciakiády“ mohol pomôcť Robertovi Ficovi, ale verím, že ešte čitateľom zo Slovenska bude mať čo povedať.

(úryvok)

Kľúčová úloha mimovládnych organizácií

Ale pravdepodobne najúčinnejším preventívnym opatrením je zabrániť, aby „farebná revolúcia“ vôbec začala. A tu je nevyhnutné, aby ste sa zbavili zahraničných „mimovládnych“ organizácií skôr, ako sa udomácnia. Zo strany Západu sa to stretne s veľkou dávkou kritiky, ale cieľ „farebnej revolúcie“ si musí uvedomiť, že jeho obraz v západnej tlači bude vždy negatívny, bez ohľadu na to, čo urobí, povie alebo vyhlási. Ide o propagandu a tá sa predsa neopiera o fakty. Je až smiešne, ako sa to neustále opakuje – západní propagandisti sú príliš leniví a príliš pohŕdajú svojim publikom, aby minulé poplašné správy nepoužívali vždy znovu. Napríklad: pamätáte si, ako ruskí hackeri napadli energetickú sieť vo Vermonte v roku 2016? Tentoraz je to „rozzúrený čínsky prezident Si Ťin-ping“, kto spôsobil výpadok kanadských elektrární.

Niekedy tá nedomyslenosť hraničí s idiotizmom: CNN nám hovorí, že Rusko, Čína a Irán sa pretekajú v hackerských útokoch na volebný systém v USA. Potom pritvrdia a vravia, že Rusko podporuje Trumpa a Čína podporuje Bidena. Takže, ako by dedukoval Sherlock Holmes, CNN určite verí, že o výsledku rozhodol Irán. Cieľ si nikdy nesmie robiť ťažkú hlavu z toho, ako píše Západ – ak už raz ste cieľom, vždy budú písať o vás negatívne. Pozrite sa na súčasný rozruch okolo „narušení Taiwanského vzdušného priestoru“ bez zmienky o tejto udalosti v rovnakom čase. Na faktoch nezáleží: Panama Papers boli o Putinovi, až na to, že tam o ňom nebola žiadna zmienka, takže nutne ich zdrojom bol Putin. Ďalšie – Pandora Papers boli také isté.

Hlavné pravidlá

Niekdajšie úspešné prípady z nedávneho obdobia – dvakrát Ukrajina, raz Gruzínsko – sa začínajú meniť na neúspechy: Hong Kong, Venezuela a Bielorusko. Cieľové krajiny sa naučili, ako sa brániť pred útokmi. Základné pravidlá na porazenie „farebných revolúcií“:

Celý text – pozrite: https://belobog.sk/farebna-revolucia-je-pomaly-minulostou/

Pridaj komentár